NAVENDA NÛÇEYAN

HDP’ê lîsteya namzetên parlamenteriyê teslîmî Lijneya Hilbijartina Bilind (YSK) kir. Di nava namzetan de ciwan, jin, rojnameger, hunermend, akademisyen, mexdûrên KHK'ê û gelek kesên din ên nasnameyên gelên cuda temsîl dikin hene. Lîsteya HDP'ê ya namzetan bajar bi bajar wiha ye: 

 

 

EDENE 

 

1-Tulay Hatimogullari

2-Kemal Pekoz

 

SEMSÛR 

 

1-Hasan Basri Yorulmaz

 

EFYON 

 

1-Nevin Aytekin

 

AGIRΠ

 

1-Bedran Oztürk

2-Dirayet Dilan taşdemir

3-Dalha Kaya

4-Keziban Dumlu

 

AMASYA 

 

1-Hamza Yilmaz

 

ENQERE (HERÊMA 1'EM) 

 

 

1-Filiz Kerestecioglu Demir

 

2-Eşref Kiraz

 

ENQERE (HERÊMA 2'YEM) 

 

1-Nuray Turkmen Canlı

 

ENQERE (HERÊMA 3'YEMÎN) 

 

1- Veli Saçılık

 

ANTALYA 

 

1-Kemal Bulbul

2-Deniz Yildirim

 

ARTVÎN 

 

1- Recep Demirci

 

EYDIN 

 

1-Ferhat Tunç Yoslun

 

BALIKESÎR 

 

1- Nesibe Yoyler

 

BIRECÎK 

 

1-Fehmi Korkmaz

 

ÇEWLÎK 

 

1- Erdal Aydemir

2-Nihat Aksoy

3-Gulistan Azak

 

BEDLIS 

 

1-Mahmut Celadet Gaydali

2- Zahit Mutlu

3-Sevda Tabak Yamaç 

 

BOLÛ 

 

1- Kenan Balta

 

BÛRDÛR 

 

1-Bekir Çiçek

 

BÛRSA (HERÊMA 1'EMÎN) 

 

1-Yuksel Akgun

 

BÛRSA (HERÊMA 2'YEMÎN) 

 

1 Mehmet Emin Adıyaman

 

ÇANAKKALE 

 

1-Bulent Koregi

 

ÇANKIRI 

 

1-Nazli Çoban

 

ÇORUM 

 

1-Bektaş Îlhan Eke

 

DENÎZLΠ

 

1-Şerife Yildirim

 

AMED 

 

1-Adnan Selçuk Mizrakli

2- Salihe Aydeniz

3-İmam Taşçier

4-Remziye Tosun

5-Hişyar Ozsoy

6-Semra Guzel 

7-Garo Paylan

8-Dersim Dag

9-Musa Farisogullari

10- Abdurrahim Durmuş 

11-Mehmet Temizyuz

12-Ferda Fahrioğlu Akın

 

EDÎRNE 

 

1-Murat Amil

 

XARPÊT

 

1-Cevdet Konak 

2-Selma Metin

 

ERZÎNGAN

 

1-Pinar Aytekin Ozguç

 

ERZIROM 

 

1-Mehmet Kasim Firat

2-Zeliha Dundar

 

ESKİŞEHÎR 

 

1-Huseyin Demir

2-Nurten Ozer Uluçelebi

 

DÎLOK 

 

1-Mahmut Togrul

2-Bedriye Yorgun

3-Mehmet Karayilan 

 

GÎRESÛN

 

1-Halil Karavelioglu

 

GUMUŞXANE 

 

1-Seyit Kartal

 

COLEMÊRG 

 

1-Leyla Guven

2-Saît Dere

3-Ozgur Zeydanoglu

 

HATAY

 

1- Bariş Atay Mengulluoglu

 

ÎSPARTA 

 

1-Mevlut Sabuncu

2-Celal Çiçek

 

MÊRSÎN

 

1-Fatma Kurtulan

2-Ridvan Turan

3-Atillah Guney

 

STENBOL 1

 

1-Pervin Buldan

2-Musa Piroglu

3-Erkan Baş 

4-Erkan Katircioglu

5-Sema Uçar

 

STENBOL 2 

 

1-Ahmet Şik

2-Oya Ersoy

3-Huda Kaya

4-Mustafa Avci

5-Tulay Korkutan

 

STENBOL 3 

 

1-Turgut Oker

2-Dilşat Canbaz Kaya

3-Hakki Saruhan Oluç

4-Ali Kenanoglu

 

ÎZMÎR 1 

 

1-Serpil Kemalbay Pekgozegu

2-Nurettin Turgay

3-Yalçin Yanık

4-Rahime Turan

5-Huseyin Çaglar

 

ÎZMÎR 2 

 

1-Murat Çepnî

2-İdil ugurlu

3-Ayşe Yilmaz

3-Mehmet Aker

4-Cemile Aydin

 

QERS 

 

1-Ayhan Bilgen

2-Arzu Muco

3-Bişar Abdi Alinak

 

KASTAMONU 

 

1-Huseyin Gokoglu

 

QEYSERΠ

 

1-Kadri Erener

2-Eylem Cengiz

 

KIRKLARELΠ

 

1-Diren Cevahir Şen

 

KIRŞEHİR 

 

1-Gokhan Akın

2-Heliz Abi

 

KOCAELΠ

 

1-Omer Faruk Gergerlioglu

2-Fatma Yildırım

3-Kureyş Bilgiç

4-Yasemin Uçer

 

KONYA

 

1-Bulent Kiliç

2-Berna Çelik

3-Eylul Yaylaci

4-Giyasettin Almaz

5-Jiyan Huri Yalçin

6-Ramazan Ot

7-Bahar Ekinci

 

KUTAHYA 

 

1-Abdurrahman Adıyaman

 

MELETÎ

 

1-Mehmet Tuncel

2-Jiyan Taş

3-Kemal Gedik

4-Fatma Alataş

5-Huseyin Kilinç

6-Sinan Ozturk

 

MANÎSA 

 

1-Lezgin Botan

2-Birgul Sagsoz

3-Adnan Mankan

4-Hasret Aslan

5-Cevdet Yildiz

6-Bayram Sonmez

7-Abiddin Padak

8-Nihat Yildırım

9-Îhsan Çaça

10-Veysi Durgut

 

MEREŞ 

 

1-Huseyin Bakir

2-Meryem Yildiz

3-Rauf Tepe

4-Sevgi Borak

5-Şahin Sanci

6-Tulay Kilinç Deniz

7-Înanç Yildiz

8-Recep Kaya

 

MÊRDÎN 

 

1-Mithat Sancar

2-Pero Dundar

3-Tuma Çelik

4-Ebru Gunay

5-Gulbin Şahin Daghan

6-Dilaver Înal

 

MUGLA

 

1-Sultan Ozcan

2-Husran Belgin Koç

3-Yilmaz Yuksel

4-Ebru Demir

5-Kemal Koç

6-Sebahat Firat

7-Abdullah Îpekli

 

MÛŞ

 

1-Gulistan Kiliç Koçyigit

2-Mensur Işık

3-Şevin Coşkun

4-Adnan Topçu

 

NEVŞEHÎR 

 

1-Îrfan Turan

2-Bedrettin Eser

3-Kevser Yalçin

 

NÎGDE 

 

1-Mehmet Salih Îtah

2-Îbrahim Avşar

3-Umran Baturay

 

ORDÛ 

 

1-Mesut Bilgi

2-Bayram Kuşman

3-Ruken Kayaalp

4-Şevder Yandi

5-Çetin Kaplan

6-Tahsin Timur

 

RÎZE 

 

1-Necmettin Durmuş

2-Kona Hazar Ozsoy

3-Sevgi Evren koroglu

 

SAKARYA 

 

1-Çiçek Ariç

2-Hividar Tanguner

3-Huseyin Kaya

4-Gaye Çalişkan

5-Kemal Aktaş

6-Derya Bingol

7-Haydar Erol

 

SAMSÛN 

 

1-Mediha Oya Yagci

2-Celal Kocabıyık

3-Efraîm Vayiç

4-Ali Dursun Kurt

5-Fikri Yolaydın

6-Kubilay Ozturk

7-Cemil Aksu

8-Sevda Ozbek Yakut

9 Yusuf Kir

 

SÊRT 

 

1-Meral Danış Beştaş

2-Didik Taş

 

SÎNOP 

 

1-Ayşe Gul Kafkas

2-Sefa Ozturk

 

SÊWAS

 

1-Salim Kaplan

2-Feray Mertoglu

3-Huseyin Eriş

4-Gurbet Demirhan

5-Erhan Govercin

6-Halime Tunç

7-Tekin Çatalkaya

 

TOKAT

 

1-Erdal Bektaş

2-Rana Rende

3-Namet Ertogan

4-Muhammet Veysel Yildiz

5-Servet Yuksel

 

TRABZON 

 

1-Huseyin Taka

2-Ahmet Hazar Dîlaver

3-Kader Uzun Madenkuyu

4-Nurettin Karadeniz

5-Guven Atabay

6-Dursun Ali Kurt

 

DERSIM

 

1-Alican Onlu

2-Meral Hanbayat Yeşil

 

RIHA 

 

1-Nimetullah Erdogmuş

2-Ayşe Surucu

3-Nusrettin Maçin

4-Omer Ocalan

5-Aliye Kizildamar

6-İsmail Kaplan

7-Roza Yazmaci

8-Yusuf Yetim

9-Songul Arpa

10-Orhan Ozkan

11-Elif Rojda Talar

12-Celaledin Erkmen

13-Meral Balter

14-Bişar Tuysuz

 

UŞAK 

 

1-Suleyman Sozkesen

2-Şukran Sari

3-Memet Latif Yildirim

 

WAN 

 

1-Sezai Temellî

2-Bedia Ozgokçe Ertan

3-Murat Sarisaç

4-Muazzez Orhan

5-Tayip Temel

6-Cengiz Çiçek

7-Mukaddes Karakoç

8-Asuman Yelmazer

 

YOZGAN

 

1-Yusuf Aran

2-Mehmet Şirin Erez

3-Deniz Ozturk

4-Cem Eren Aslan

 

ZONGULDAK

 

1-Mehmet Zeki Salmanoglu

2-Bedirhan Guneş

3-Asya Gezer

4-Gevzi Kaya

 

AKSARAY

 

1-Seyit Mehmet Keskin

2-Cihan Yilmaz

3-Şukran Acar

4-Ahmet Demir

 

BAYBURT

 

1-Şemsettin Takva

 

KARAMAN

 

1-Cemil Yalçin

2-Ayşe Durunesil

3-Remzi Gokdag

 

KIRKKALE

 

1-Dogan Angay

2-Rifat Roni

3-Tekyeddin Aktaş

 

ÊLIH 

 

1-Îdris Baluken

2-Feleknas Uca

3-Necdet Îpekyuz

4-Ayşe Acar Başaran

5-Şukru Baytar

 

ŞIRNEX 

 

1-Abdullah Gungen

2-Leyla Birlik

3-Huseyin Kaçmaz

4-Nuran Îmir

 

BARTIN

 

1-Yilmaz Topaloglu

2-Şayeste Salmanoglu

 

ERDEXAN 

 

1-Taşkin Aktaş

2-Yaşar Kaya

 

ÎDIR 

 

1-Kiznaz Turkeli

2-Habip Eksik

 

YALOVA 

 

1-Ali Fuat Hatip

2-Hediye Polat

3-Abdurrazak Ekinci

 

KARABUK 

 

1-Ensar Topal

2-Mustafa Ozsoy

3-Derya Goçturk

 

KÎLÎS 

 

1-Kasim Kisa

2-Ezel Aydin

 

OSMANIYE

 

1-Ahmet Eken

2-Muslum Çagan

3-Derya Turhan

4-Celal Eker

 

DUZCE 

 

1-Yahya Macit 

2-Sema Guneş

3-Mehmet Şerif Orgun

 

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here